Українська їжа: традиційні страви

резерв столу * знижка 5% онлайн

Українська їжа: традиційні страви

Здебільшого їжа українців і сьогодні зберегла етнічне коріння. Господині продовжують готувати борщі та вареники, у ресторанах залюбки подають пампушки з часником і куліші.
Оскільки українська земля завжди асоціювалася із хліборобством, а сам народ багато віків обробляв поля та сіяв пшеницю, традиційна національна культура базується на концепції шанування хліба. Про це свідчить величезне різноманіття мучних страв. Зокрема випічка: короваї, паски, пироги, мандрики, лежні, шишки тощо. Традиційні страви із пісного тіста: вареники, галушки, шулики, млинці, гречаники. Раціон більшості українців споконвіків ґрунтувався на хлібі. Не дарма про нього складали стільки приказок та повір`їв, навіть легенд і казок. ~

Смачним доповненням до страв із борошна слугували риба, ягоди (терен, вишні), молоко та сметана, рідше м`ясо. Незважаючи на те, що сьогодні домашню ковбасу, запечену свинину чи птицю можна побачити чи не у кожному домі, раніше м’ясні страви в українській хаті були рідкістю. Зате на свята стіл ломився від наїдків, особливо у Різдво та на Великдень – холодець, печеня, голубці, завиванці, капусняк із свининою тощо. Всі ці страви залишаються у національній кухні і сьогодні. Щоденне вживання м`яса було зумовлене використанням смальцю (тваринного жиру) та сала, що стало візитівкою народу.

Більшість страв готуються швидко та просто, оскільки були та залишаються повсякденними і не потребують багато часу. Кухня українців бере початок від страв, у основі яких крупи, мука, городина (картопля, капуста, буряк, цибуля). Відтак вона багата рецептами на основі овочів – квашена та тушкована капуста, соління, борщ і капусняк, каші, як от куліш. Не менш популярними залишаються страви, що мали обрядовий характер. В українських родинах продовжують готувати кутю та фарбувати крашанки.

Типовими ознаками української їжі залишаються: • тушкування, варіння та запікання страв; • широке використання часнику, цибулі й зелені (кропу та петрушки); • складний спосіб термообробки (спочатку відварити, а потім тушкувати; варити після смаження); • велика кількість солодкої та солоної випічки, варених страв, киселів та супів (кислиця) на основі муки; • обрядовий характер – короваї, шулики, кутя, паски, крашанки тощо.

~Спробувати ці та інші страви української кухні запрошує один з найбільш колоритних та атмосферних ресторанів Київщини «Щекавиця». Тут зібрані популярні смаколики та страви, які просякнуті національною душею.

~ Замовлення столика ~